THIS NEUROSURGICAL SITE IS MULTILINGUAL IN  HOMEPAGE BUT THE WHOLE WEBSITE IS IN ENGLISH

Arabic Chinese Dutch English French German Hindi Italian Japanese alt alt Polsky Portuguese Russian Spanish Turkish
BÜYÜK HOCAMIN ANISINA

Download flash player please! Download quicktime please!Load windows player please!Load Real player please!http://www.abeltronica.com

NÖROŞIRURJI

Bu site tıbbi ve nöroşirürji doktoru kitlelerine esas olarak yöneliktir, Prof. Munir A. Elias Shawash’ın 30 yılın üstünde dönemde operatif ve akademik faliyetlerini bir kısımı sunmak amacıyla yapılmıştır. Burada bir beyin cerrahsı parapleji, beyin tümörü, spinal kord hasarı, kafa yaralanması, ağrı tedavisi stratejileri, ve buna dahil olmak üzere sinir hastaların değişik etiyoljileri, hareket bozuklukları hakkında standartlar ve değişiklikeri bulabilir. Bir Beyin Cerrahın tıbbin bu dalında – Nöroşirurji’de deneyin çok önemli olduğunu uzun zaman içinde anlaması gerekiyor.

Nöroşirürjide zaman duyarlı karar verme strajiler vardır. Bunun yönetilmesi hastanın hemen değişen durumuna bağlı. Beyin Cerrah mutlaka anına göre tepki göstermeli. Olabilecek komplikasyonları öngörmelidir, en azından bunları akılda tutmalıdır, ve artırmayı önlemek için dikkatle tepki göstermelidir. Intraoperatif video belgelenme ile geriye dönük bir şekilde kompolikasyonları sebeblerini incelemede ve bulmada fırsat vermektedir.

Tüm mevcut parametrelerle 32 kanalla IOM ISIS HighLine Intraoperatif Gözetleme’nin gücü burada geliyor, işlevsel vardiyaların gerçek felaket olmadan değiştirelemez bir halle olmasını gerekli tedbirlerin alınmasını yardımcı olur.

Gözetlemeyi yönlendirmede nöroanestezi temel taşıdır ve hastayı ameliyat fırtınasını yerlerden geçene kadar emniyetli aralarla rehber eder.

En yüksek standartlarla olan tum yazılım BrainLab Skyvision ile MRI hareket etmesini Intraoperatif morfolojik navigasyon kullanarak güçlendirerek Cerrahin tüm verinin görmesini ve ona gore hareket etmesini sağlar.

Pentero-C sadece mikroskop değil, beyin cerrahına görme gücünü veriyor, ve bunu önceden yapılamıyordu.

Intraoperatif Gözetleme için son yıllarda Shmaisani Hastanesinde işlevsel nörofizyolojik yönlendirme ISIS Inomed Highline 32 kanallar ve BrainLab Suite bütünleşmiş ile Siemens Verio 3 tesla fMRI ek olarak fibertraking (DTI) ve diğer 12 Syngo Yazılımlar uygulamadadır.

Yeni teknolojilerin tanıtım ile, yeni boyutlara geliniyor ve yeni problemlerde meydana çıkıyor. Daha fazla veri olunca, daha fazla bilgiyi idare etmek gerekiyor yöntemleri ve seçenekleri geliştirmeyi götürüyör, ama buna rağmen komplikasyonlar devam etmektedir ve çözümlere ihtiyaç vardır.

Nöroşirürjik faaliyetlerimiz, videolar, nöroşirürjik ekipman hakkında daha fazla bilgi edinmek için websitemize ziyaret etmenizi davet ediyoruz. Siteye girdiğinizde tüm içeriğin İngilizce olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, tüm yazışmalar da İngilizce yapılmalıdır.

Sitemize girmek için buraya tıklayın!

neurosurgery

Intraoperatif Nörofizyoloji Gözetleme
ISIS MER for DBS and Lesioning

Medtronic Prestige LP Cervical disc system

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** Search cns.clinic mailto: drelias@go.com.jo

AMELİYATTA AİT VIDEO GALERI
  ÖNCEKI VIDEO GALERI 

  2000 VIDEO GALERI
 
2001 VIDEO GALERI
 
2002 VIDEO GALERI
 
2003 VIDEO GALERI
 
2004 VIDEO GALERI
 
2005 VIDEO GALERI
 
2006 VIDEO GALERI
 
2007 VIDEO GALERI
 
2008 VIDEO GALERI
 
2009 VIDEO GALERI 
 
2010 VIDEO GALERI
  2010-OCAK  
 
2010-ŞUBAT 
 
2010-MART 
  2010-NISAN 
  2010-MAYIS